| DouaPuncteD a întrebat:

As vrea niste obiceiuri de Halloween! Iubesc acesta "sarbatoare"... FunDa:X

Răspuns Câştigător
| lovefan a răspuns:

Sall. Si clasa mea va organiza o petrecere de halloween, ca si anul trecut. Noi am jucat o piesa de teatru, familia addam's, deoarece are legatura cu haloweenul, am organizat un concurs pentru cel mai mare si inspaimantator dovleac, un alt concurs cu diferite cunostinte despre aceasta sarbatoare foarte tare, concursul,, mumia'' in care infasuram un coleg/colega in harie igienica contra cronometru si o proba de limbo. Restul timpului l-am petrecut dansand si mancand un tort cu figurine -strigoi pe el. A fost party de neuitat. Sarbatori ale holoweenului american nu prea stiu, decat partea cu colindatul, insa pentru o petrecere de haloween romaneasca, consider ca sunt niste sugestii grozave.

2 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Din pacate aici la noi nu se fac obiceiurile de Halloween care se fac in America. Ar fi fain sa mergem sa colindam si sa cerem bomboane si sa avem un concurs de costume in orasul nostru :X Din pacate nu e asa.

| DouaPuncteD explică:

Ai dreptate Ivana.sad MAre pacat.