| sieupeaici1976 a întrebat:

As vrea sa îmi rezerv și eu un bilet de avion de la București de la Bacău, dar nu îmi dau seama de pe ce site să îmi iau bilet. Cum ar trebui să procedez? PS: vreau zbor direct, fără escală.

3 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Nu prea ar avea sens sa mergi cu avionul de la București la Bacău.
Daca mergi de la București la Oradea atunci mai merge sa iei avionul.
Dar până la Bacău este și tren bun dar sunt și multe mașini/autobuze care fac Bucuresti-Bacau.
Nu știu exact siteul dar pentru avion de obicei trebuie sa rezervi bilete din timp că dacă le rezervi târziu sunt cam scumpe.

| Vântulalb a răspuns:

Si escala, unde sa faca? La Marasesti? Doar daca nu vrei zbor prin Berlin si atunci, musai cu escala.
Si daca trebuie sa fii la aeroport cu 2-3 ore inainte, plus drumul pana si de la aeroport, ia in calcul o calatorie cu trenul. Faci 4 ore de tot.

| 1997onur a răspuns:

Mergi cu trenul eu am mers de 4 ori și nu mia părut rău Niciodată ași merge și pentru a1000000000000000 oară și tot nu ași regreta Niciodată.