| FlyingSparkle a întrebat:

As vrea sa scanez cateva desene pentru un concurs, dar eu nu am scanner. Imi puteti spune unde gasesc un copy shop/xerox unde imi pot scana desenele A4 si unde mi le pot da in format digital? Mentionez ca stau in Bucuresti, Sectorul 4.

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Daca ai un aparat foto digital,seteaza rezolutie mare,flas on (blitzul) pune desenul jos pe podea,incadreaza desenul prin vizionare de deasupra lui, vezi sa nu lasi umbre daca faci asta in lumina artificiala, si vezi ca marginile sa fie pe marginile ecranului aparatului monitor si clik. uneori trebuie sa schimbi pe macro la selectia tip foto.Aceasta optiune permite foto de aproape,gen plante, insecte etc. Apoi descarci foto prin cititor carduri deoarece merge mai repede, incearca si clasic cu cablul conectat la calculator si voala gata "scanarea". Desigur nu vei reusi chiar din prima insa experienta o deprinzi f repede.Succes

| zdrangoi a răspuns:

Daca vrei A4 la orice centru de copiere.
toate imprimantele au si scanner, doar sa nu fie foarte vechi.

| iTami a răspuns:

Ce concurs? Onegai tell meee! :_(