rroxi44
| rroxi44 a întrebat:

As vrea sa stiu daca avem printre noi, membrii TPU, un taximetrist din Timisoara, preferabil de la firma TUDO? Daca exista am o mare rugaminte la acel cineva! Poate puteti afla printre colegi daca cineva a gasit luni in taxi un IPOD NANO, portocaliu. Fiica mea a calatorit cu taxiul luni, seara la 22-22.30, de la Piata Unirii pana la Calea Lipovei in statia Pomiculturii. In taxiul respectiv si-a pierdut IPOD-ul. Daca l-a gasit cineva as vrea sa ma anuntati, va rog frumos!

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Doamna, esti o optimista incurabila! Dar prima miscare era un telefon la dispeceratul firmei de taxiuri. Ei(soferii) aduc acolo(cei cinstiti) obiectele pe care le uita clientii in masinile lor si se pot recupara de acolo!

rroxi44
| rroxi44 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Si fiica mea spune la fel, totusi eu vroiam sa fac tot posibilul sa-l gasesc deoarece l-am castigat aici pe TPU la una din intrebarile premiate. Imi pare rau de el... si aveam speranta ca totusi daca fac un apel se intampla o minune. Oricum vroiam sa dam si o recompensa... dar,

| anka_7915 a răspuns:

Prietenul meu a fost taximetrist.la firma tudo.si iti spun sigur ca ipod-ul este la taximetristul cu cae a calatorit fiica ta, insa acesta nu il va inapoia...pentru ca asa e romanu...imi pare rau pentru ipod

| rahelyta a răspuns:

Cu siguranta nu o sa il mai recuperezi, vorba ankai "pentru ca asa e romanu"

| Azm a răspuns:

Din pacate n-o sa mai vezi iPOD-ul, n-are sens sa mai speri, sincer.