| anonim_4396 a întrebat:

Astia mai au de gand sa faca magistrala aia de metrou din Dr. Taberei? Aveti idee?

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Metrorex SA a publicat, la 15 mai, anunţul de atribuire a contractului privind Servicii de consultanţă şi asistenţă tehnică pentru obiectivul Magistrala 5, tronson Drumul Taberei-Universitate. Astfel, conform anunţului câştigătorul contractul de consultanţă este asocierea de firme Metroul SA şi Systra SA.
Tipul contractului presupune servicii de arhitectură, servicii de inginerie specializată şi servicii de inginerie integrată, servicii de proiectare urbanistică şi peisagistică, servicii conexe de consultanţă stiinţifică şi tehnică, servicii de testări şi analize tehnice.
Valoarea finală a contractului este de 36.686.966,45 lei. Contractul s-a atribuit prin licitaţie deschisă, iar criteriul de atribuire a fost oferta cea mai avantajoasă din punct de vedere economic. Contractul nu poate fi subcontractat.

acum sa vedem cand si cum se va finaliza

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Da. Lucrarile trebuiau sa inceapa anul trecut iar data pana la care trebuia sa fie terminata era 2020. Avand in vedere ca o sa mai intarzie cu finalizarea... probabil o sa ajungi sa iti duci nepotii la inaugurare.

| Moneyandfame a răspuns:

Sper ca nu stai acum la Moghioros asteptand sa se construiasca statia de metrou... o sa imbatranesti acolo.