| grigor3 a întrebat:

Ateii nu cred in reincarnare, nu?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu are legatura ateismul cu asta, poti fi ateu si sa crezi in asta, desi personal cred ca nu are logica, primul suflet in cine sa reincarnat sau acel suflet cum a aparut de prima oara? nu are sens

| Freya1 a răspuns:

Cand spui ca esti ateu normal se zice ca nu crezi in Dumnezeu, zei si alte lucruri sfinte sau minuni merg mai mult pe logica stiinta sau nu isi bat capul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateism înseamnă să nu crezi în existența oricărei zeități, reîncarnarea e cu totul altă poveste.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Nu înțeleg de ce ai crede în ceva ce nu există

| Blastphemy a răspuns:

Nu cred dar nici nu putem generaliza totul. Ateii țin mai mult la logică.