| Duhovnicul a întrebat:

Ati fost victima vreunei raportari nejustificate?
Eu sunt o persoana mai amuzanta de felul meu si am dat de o intrebare la rubrica dragoste si sex in care se intreaba :
"Baieti, ce preferati, sex oral sau normal? Care vi se pare mai placut?"
Si eu am raspuns :
"Nu iti mai oferii servicile sexuale pe site pervers mic "
peste nu mult timp am observat ca raspunsul meu a fost refuzat
motivul? continut obscen si ilegal straight face
de cand este caterinca obscena sau ilegala?
vad si alti utilizatori care mai dau raspunsuri asa in spirit de a face bascalie si atata timp cat un comment nu contine un vocabular vulgar nu mi se pare corect sa il stergi
Voi ce spuneti?
sa ma lamureasca si pe mine cineva cu ce am gresit

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stai bland, ca nu esti nici primul, nici ultimul caruia i se intampla!
De multe ori, raspunsul iti este respins chiar de cel care a pus intrebarea, pentru bunul motiv ca nu e ce voia el sa auda.
Sa vezi ce ofuscati sunt micii agramati cand le corectezi greselile! Cum se duc ei fuguta cu jalba-n protap la admini si, in secunda 2, iti dispare raspunsul ca "neconform cu politica site-ului".

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Probabil cineva mai lipsit de umor ţi'a raportat răspunsul.Sau poate la moderare ţi s-a respins... oricum şi întrebarea era de raportat, nu mi se parea o întrebare tocmai adecvată. Probabil ţi'a raportat'o ca fiind obscenă datorită cuvântului folosit:"pervers"... o prietenă care are cont şi a răspuns la o întrebare mă ironiza. eu ştiam că e o glumă dar ceilalţi nu ştiau aşa ca a fost raportată şi răspunsul i'a fost respins. în plus, nu e sfârşitul lumii că ţi s-a raportat un răspuns.

| Catalion a răspuns:

Eu i-am raspuns la unul care vroia un site cu coduri pentru Counter-Strike si eu i-am raspuns ca le dau fuckoff celor care intra cu coduri pe serverul meu. Fuckoff e numele unei comenzi de Counter-Strike cu care poti sa-i distrugi jocul celui caruia ii aplici aceasta comanda. Adica, o sa trebuiasca sa isi reinstaleze jocul ca sa-i mearga iar si nici asa nu se stie daca o sa-i refunctioneze jocul. Se pare ca multi oameni nu au auzit de fuckoff si au crezut ca e o injuratura probabil si au acuzat raspunsul meu ca e obscen, dar hai ca inteleg de ce pana l-a urma. Raspunsul tau e un pic obscen, dar foarte putin si in nici un caz destul de obscen incat ar fi trebuit respins, dar asta e.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Se mai intampla, e nevoie doar de 2 click-uri si putina determinarewinking

| Roby67 a răspuns:

Raspunsul tau este pe masura intrebari. Eu as fi sters intrebarea si nu raspunsul. Dar nu te supara, pe lume exista lucruri mai grave ca asta.

| judgement a răspuns:

Tine minte ca acest site apartine cuiva, unei firme, unui om, iar acest lucru ii da acestuia puterea de a lua decizi bune sau rele... sunt deciziile lui, care ajuta la mentinerea limbajului pe site in anumite limite.

Nu este panica ca s-a sters un raspunshappy oricum sunt de parere ca intrebarea este mai obscena sau ilegala decat raspunsul tau happy

Sa auzim de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat, dar ma doare la basca. Stiu ca nu prea am ce face in directia asta. Adica as avea ce face, dar nu dau de ei fizic, fiindca nu-mi permit sa-i caut prin tara laughing O sa fac caterinca pe site cat voi dori. De asemenea, voi ajuta atat cat imi sta in putere. Bafta! Ne citim pe site! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te inveti cu ideea. Asa se procedeaza pe aici...