| debby2000 a întrebat:

Avem o sceneta in care trebuie sa ne imbracam cu haine confectionate din materiale reciclabile, dar nu am nici o idee.Mentionez ca sunt baiat.Cea mai buna idee primeste funda

5 răspunsuri:
| kathgilbert a răspuns:

Hmm... ceva de genul a avut si varul meu. Ia un sac din ala de gunoi(de-ala din punga) si fa-ti un fel de pelerina. Ai putea sa-ti mai faci o palarie din carton si punga, nu e greu de facut, dar iti ia ceva pana o sa reusesti. Eventual iti poti lua manusi din alea de plastic pentru gradinarit, iar incaltarile le poti imbraca in pungi.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Eu spun sa faci ceva din hartie de cadouri sau sa pui aceasta hartie pe o fata de masa pe care nu o mai foloseste mama ta, Apoi, pe tinuta pe care ai facut-o poti lipi farfurii si pahare de plastic (un mesaj "verde nu ar strica ) iar palaria o poti face din carton pe care sa lipesti niste aluminiu. Sper ca te-am ajutat.Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia niste pantaloni vechi si o bluza si lipeste ziare pe ele. Tai o sticla de aia de apa de 5L si o pui in cap ca un fel de palarie.

| akaleesh20 a răspuns:

Ziarul este cel mai usor de folosi... Ziar si scoci... si poate cateva folii de ciocolat(staniol). Eu mi-as creea un costum din astahappy si fa o floare din hartie pentru pus in piept. Sa ai bafta!

| tyby23 a răspuns:

Pai fa o haina si niste pantaloni din sticla de plastic si dupa o sa faci sceneta prin aratarea lumii ( cauti informati de ce polueaza plasticul ) de ce polueaza statusul