| alexinioh a întrebat:

Azi mi-am pentru prima oara un avocado si un mango și pe cănd să mănânc avocado avea un gust amar, si coaja era si verde si la avocado și la mango, oare nu sunt coapte? Sau așa are gustul?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Avocado, in stadiu de fruct copt, are o culoare verde inchis-maronie.
Cand il cumperi verde, lasa-l la odihna cateva zile, inveleste-l in hartie sau servet Zewa (de bucatarie).
Cand e copt, are o textura aproape cremoasa si nu mai e amar.

1 răspuns:
| alex495 a răspuns:

Avocado asa are el gustul si culoarea tot timpul, cand e copt e mai moale fructul. mango e precum marul, trebuie sa fie rosu fructul si nu foarte tare