| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a întrebat:

De cateva zile am un gust amar in gura, am incercat sa mananc dulce insa dupa cateva minute gustul amar revine. Ce pot sa fac sa dispara ca deja a devenit stresant sad -Funda-

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi să faci analize de sânge, un ecograf abdominalo-pelvian.
Consumă ceai de păpădie neîndulcit.
Pa, pa.

| BRG a răspuns:

Sărut mîna problema dvs este de la ficat, senzaţia de gust amar apare cînd ficatul este foarte foarte obosit şi saturat de alimente grase prăjeli, tocături, dvs trebuie să consumaţi multe multe fructe de preferat grapefruit, lămîi şi portocale, şi multă odihnă şi fără să vă stresaţi cu nimic. Vă doresc sănătate multă Cristi.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri insa am gasit explicatia : este din cauza tratamentului cu claritromicina, am citit din nou prospectul si acolo mentiona ca pot aparea dereglari ale gustului.

| LoVeLy_3874 a răspuns:

Incearca sa iei ceva in gura tot amar. la mine a mers si daca nu inseamna ca ai ceva in corp. daca nu ia zahar in gura mult zahar