| Florincrap a întrebat:

Biletul pentru adulti CFR e valabil si in cazul elevilor?

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca nu ai carnet de elev stampilat la zi, da e valabil si pentru elevi, banuiesc ca te referri la reducere nu?
daca arati carnetul de elev, beneficiezi de reducere.
O seara bunahappy

| Florincrap explică (pentru caramela):

Nu. Ma refer la reducerile alea cu trenul Inter-Regio pe Valea Prahovei (stau in Brasov), care sunt valabile pentru adulti si copii sub 10 ani (eu am 11 ani)

Iti pot da un link ca sa intelegi despre ce e vorba: http://www.cfrcalatori.ro/6907

P.S:Ma costa mai mult cu biletul de elev fata de pretul cu reducere de week-end.

| caramela a răspuns (pentru Florincrap):

Pai daca tu ai 11 ani, nu cred ca vei beneficia de reducere, dar vad ca nu sunt preturi exagerate.cel mai bine te interesezi direct la ghiseu.
O seara bunahappy

| Florincrap explică (pentru caramela):

In gara. Acolo e ghiseul.

| caramela a răspuns (pentru Florincrap):

Pai acolo...ori e departe?

| Florincrap explică (pentru caramela):

Nu e foarte "departe". Pot merge pe jos acolo. (sunt 2 km.)

| Remus13 a răspuns (pentru Florincrap):

Da acolo e.

| Florincrap explică (pentru Remus13):

Poti sa imi explici mai exact ce inseamna "Da acolo e"?

| Vlelupu a răspuns (pentru Florincrap):

Ia-ti bilet intreg si vei beneficia de reducerea de pret. Aceasta este o promotie si, ca orice promotie nu dureaza la infinit.

| Remus13 a răspuns:

De exemplu biletul de cfr pentru adulti costa 40 de lei. Elevul daca nu demonstreaza ca este elev prin carnetul de elev plateste bilet intreg, adica 40 de lei, daca demonstreaza ca este elev prin carnet plateste jumatate adica 20 de lei.

| Florincrap explică (pentru Remus13):

Bine,dar in situatia asta: http://www.cfrcalatori.ro/6907 carnetul de elev nu are nici o valoare.Platesc mai mult ca un adult cu reducere de week-end?

Răspuns utilizator avertizat