| RebbiRebi a întrebat:

Bunà ziua TPU.
Trebuie sa imi dea cineva un colet, dintr-un oras diferit, iar eu trebuie sa ma ocup de transport.
Stiti cumva daca pot sa iau legatura cu o firma de Curierat, care sa ia coletul respectiv si sa mi-l aduca la adresa la care locuiesc eu?
Mi-ati putea recomanda o firma bunà de transport?
Multumesc!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" RebbiRebi; sa imi dea cineva un colet" - îi spui să ți-l trimită ție (știe el cum că e om mare, vaccinat)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Transport cu plata ramburs la destinație?
Expeditorul ar trebui să ia legătura cu una dintre firme, ex: Cargus din orasul lui. Și curierii se vor ocupa de tot. Se pot deplasa la domiciliul ei/lui, ii ia coletul si-l transportă până in localitatea ta, la domiciliu.
Să știi că cei de la Fan Curier au prețuri (prea) ridicate.

Dacă primești un colet gratuit, atunci ti-l poate trimite printr-un șofer de autocar, microbus, printr-un mecanic de tren, prin cineva care ajunge in orasul tău. Iar tu îi plătesti la destinație. dar ei nu ti-l vor aduce la domiciliu, te vei duce tu unde ajung ei.

| sierra1 a răspuns (pentru floresdemayo):

"ti-l poate trimite printr-un șofer de autocar, microbus, printr-un mecanic de tren, prin cineva care ajunge in orasul tău..."

ehe, ce vremuri!

| floresdemayo a răspuns (pentru sierra1):

Stai măi că nu au fost î.e.n.hee hee

| omuletulofficial a răspuns:

Poti face asta daca sunt curse regulate, de exemplu Cluj-Baia mare, soferul de cursa ia pachete si colete si le distrubuie cu drag. Costurile sunt in functie de marimea coletului, 15-20 de lei happy

| ionutzcosmi a răspuns:

De ce nu te interesezi la posta

| ionutzcosmi a răspuns (pentru ionutzcosmi):

Dk nu este imens coletul sigurmergesi ai fi mai ok