| nukeyly a întrebat:

Daca dai un colet pe curier valoare 1 ron sau 5000 ron si coletul ajunge busit inutilizabil in ce masura curierul sau firma de curierat raspunde daca coletul nu a fost asigurat?

Se poate ca firma de curierat sa-ti aduca coletul sa-ti ia bani pe serviciu, si daca ti l-a adus spart, asta nu e treaba lor e treaba ta.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Firma raspunde. Uite aici: https://bit.ly/32OVzCv
In momentul in care il ridici si este putin modificat firma ma intreaba daca vreau sa fac reclamatie. Am desfacut coletul si am constatat ca totul este in regula si nu l-am pus sa faca Procesul-Verbal de constatare.

| mi25 a răspuns:

Citeste pe site-ul firmei despre raspunderea firmei de curierat.