| ericka9 a întrebat:

Eu invat in alt oras si stau in gazda la o familie. Vreau sa fac o comanda de pe un site iar transportul va fi asigurat prin curier. Problema este ca nu stiu daca as putea scrie numele meu si adresa familiei la care stau la adresa destinatarului. Ma tem ca nu voi putea ridica coletul in acest caz. Stiu ca la posta, in cazul unui colet cu ramburs, verifica daca datele din buletin coincid cu cele de pe colet. Stiti cumva daca asa este si la curierat?

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Tanase_1991 a răspuns:

Poti pune numele tau si orice adresa fara nici o problema happy poti ridica acel colet chiar si daca pui alt nume. Cand vei plasa comanda pe site, iti vei trece si numarul de telefon, site-ul va da numarul tau mai departe curierului care te va suna cand ajunge la destinatie. Eu am primit odata un colet la facultate happy

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti pune pe numele si adresa celui la care esti in gazda.Va primi el coletul pentru tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Curierul iti bate la usa, dai banii sau semnezi de primire daca ai platiti online cu cardul si gata. iti cere doar seria de buletin si atat.

| mixxjim a răspuns:

Daca livrarea este prin curier poti da orice adresa, nu are legatura cu buletinul, curierul livreaza personal pachetul la adresa indicata. Vezi ca multe site-uri au la formularul de comanda adresa de domiciliu si adresa de livrare, asa e mai clar deja. Numele trebuie sa fie insa al tau, curierul poate eventual verifica numele, dar de obicei nu verifica nimic, nu e treaba lor, ei livreaza marfa si iau banii. Poti primi si prin posta colete fara sa ai adresa pe buletin acolo, la adresa treci post restant si numarul oficiului postal de la care mergi sa ridici pachetul.

Răspuns utilizator avertizat
| AllexTheWolf a răspuns:

Depinde de pe site faci comanda, cand trebuie sa vina coletul ei te suna sa iti spuna unde sunt ca sa il ridici, iti face factura cu datele, dar nu mai stiu cum era cu datele, ca nu am mai facut o camanda de acum o luna. O sa ma interesez si iti las un raspuns diseara.

| pisiksalbatik a răspuns:

Buna.poti da adresa familiei unde stai la curier si pui numele/adresa unuia din ei. cred ca e mai simplu happy