| iNàяiš a întrebat:

A auzit cineva de " perfuzi cu glucoza " pentru ingrasat? Am citit acum doua zile intr-o revista si ma tot gandeam daca chiar este eficient sau nu..sau daca poate provoca alte probleme. As vrea un raspun concret va rog. Sau o alta dieta de ingrasare ceva?!

2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu stiu daca te-ai ingrasa, dar sigur ti-ai distruge corpul inainte de asta. Glucoza aia in exces (pentru ca ar trebui sa iti faci cateva pungi pe zi ca sa poti sa speri sa te ingrasi) ar insemna o adevarata bomba pentru intreg organismul. Ar fi un aport imens de calorii care ar distruge cam toate organele: rinichi, creier, inima, pancreas.

| andreimada a răspuns:

Buna ..chiar e adevarat? si eu trebuie sa ma ingrasi deoarece sunt foarte slab@@