| ares8 a întrebat:

Buna all!
Intrebare pentru cei care se pricep : Adobe Premiere e pentru editare foto sau pentru editare video? Sau exista cumva si Adobe Premium ori nu am inteles eu bine denumirile?
Stiu ca mai este si Adobe After Efects. Care e mai bun, acesta din urma sau Premiere?
Va multumesc anticipat si scuzati intrebarile neprofesioniste happy

Răspuns Câştigător
| Adi2ro a răspuns:

Adobe Premiere Pro e in general pentru video dar e foarte greu si complicat de folosit. De obicei la studiourile TV. Incluside multe optiuni pentru a edita un fisier video, chiar mai multe in acelasi timp.
Adobe After Efects e tot pe video insa cum zice si titlul, e pentru efecte adaugate asupra unui video (numit post-processing)

Pentru foto sunt programe mai simplutze... Picasa parca. Eu folosesc Photosiop, dar e greut. Abia l-am prins cu un tutorial bun.

Deci pentru editare video buna, trebuie sa le combini happy

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Adobe After Efects - editare video, efecte!
Adobe Premiere - editare video! Le-am pus in ordinea valorii! Amandoua sunt bune daca stii sa lucrezi cu ele!
Bafta!