| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa incep viata sexuala, o voi face cu iubitul meui de 17 ani. Dati-mi niste sfaturi pentru a nu patii nimic.

Răspuns Câştigător
| ZvT a răspuns:

Întreabă-l pe tac-tu.

6 răspunsuri:
| mishuzuchan a răspuns:

Mai bine astepti inca vreo 2 3 ani...

| Manfred a răspuns:

Probabilitatea ca tu sa ramai insarcinta scade foarte mult daca nu o incepi

| Abed a răspuns:

Nu va mai bateti joc de oameni. Cred ca esti caam mica pentru a-ti incpe viata sexuala. Oricum pentru a nu pati nimic foloseste prezervativu.

| dragosh009 a răspuns:

Eu cred ca esti cam mica. Ai putea incerca prezervativul ca sa nu patesti nimic sau sa faceti sex oral.

| oanastefana a răspuns:

Cei care faceti misto-uri aici, va credeti asa de intelepti incat sa va permiteti? pentru ca eu n-as crede laughing)
Andreea, daca esti intr-adevar hotarata sa faci pasul asta si crezi ca iubitul tau te merita, atunci e bine. Dar parerea mea e ca ar fi bine sa faci intai o vizita la ginecolog, pentru a-ti prescrie niste anticonceptionale. din cate stiu eu, daca te duci la un cabinet de planning familial, nu vei necesita prezenta vreunui parinte, asta in caz ca vrei ca ei sa nu afle.
Si chiar daca vei trece pe pilula, nu uita niciodata de prezervativ. Stii tu, e mai bine sa fii sigur. happy

| Chummi a răspuns:

Doua cuvinte: Prezervative