Întrebare recomandată | MelindaVictoria a întrebat:

Am achizionat un apartament intr-un bloc nou din Sectorul 3, Bucuresti, am incheiat actul de vanzare-cumparare si acum trebuie sa ma duc la Directia de Impozite si taxe locale sector 3 sa il inscriu pe numele meu. Intrebarea mea este ce acte imi sunt necesare? Mentionez ca dezvoltatorul a platit impozitul pe anul curent in prima parte a anului, deci cand apartamentul era inca neachizionat. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

CVC, C.I, Releveu si Certificat Energetic. Original si copii. Acolo completezi un formular pe care il depui impreuna cu copiile dupa documente.
Daca sunteti mai multi coproprietari, chiar sot si sotie, trebuie sa fie prezenti pentru a-si inscrie fiecare cota parte care ii revine.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acolo cand mergi ai o listă cu ce acte sunt necesare, i ei o foaie si un pix la tine si scrii, si cand ai toate actele necesare mergi la ei, ca daca nu ai toate actele cu tine ei te reprogrameaza, sau mergi azi si intreaba fetele de la ghiseu ele stiu cel mai bine ce acte vor.

| MelindaVictoria explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor!