| Liartz a întrebat:

Bună, am amanetat un lanț de aur și am termen până la sfârșitul lunii, dar eu aș dori să îl trec la vânzare, se poate trece la vânzare și să îmi dea restul de bani sau trebuie să îl scot de la amanet și să plătesc și după să îl bag la vânzare?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai bine il vinzi personal, la prieteni sau cunsocuti pe FB fiindca cei de la amanet iti vor da un sfert din valoarea lui.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ia-l de la amanet si vinde-l in alta parte. La amanet iti da foarte putin pe el.