| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Am dat inainte de untutorial pentru Prorat v.1.9 despre cum sa faci un server sa bindserver si era cu imagini. Plz daca-l gasiti sau macar unul asemanator si pe intelesul tuturor sa mi-l dati. mersi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prorat este o versiune a unui troian din familia cu aceeasi nume.
In mod special este folosit de catre persoane rau intentionate care doresc sa conecteze ilegal la sistemele informatice a altora fara voia si instiintarea acestora.
Nu se stie niciodata cum nimeresti un politist sub acoperire ori cineva iti face plangere, apoi este o chestiune de timp pana cineva te viziteaza cu mandat de perchezitie la 4 dimineata acasa si te pune la pamant, te poti alege cu dosar penal pentru infractiuni informatice, Acces fara drept la un sistem informatic.

Art. 42. - (1) Accesul, fara drept, la un sistem informatic constituie infractiune si se pedepseste cu
închisoare de la 3 luni la 3 ani sau cu amenda.
(2) Fapta prevazuta la alin. (1), savârsita în scopul obtinerii de date informatice, se pedepseste cu închisoare de la 6 luni la 5 ani.
(3) Daca fapta prevazuta la alin. (1) sau (2) este savârsita prin încalcarea masurilor de securitate, pedeapsa este închisoarea de la 3 la 12 ani.

2 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică:

laughing Uite,stiam care sunt consecintele daca fac asta. nu am intrebat ce patesc ci cum sa fac sa patesc. laughing glm [ lol politia romana si informatica. E jale. SRI-ul lu' peste]
Serios,ori raspunde-ti la intrebare ori las-o-ncolo. Sunt constient de faptele mele si raspund singur de ele.
@madapple felicitari,dar mie nu pentru asta imi trebuie,ca sa fac ravagii,ci in scopuri educative. mersi[de fapt nu eu il folosesc ci ii explic cuiva cum merge,deci el isi asuma riscurile si e informat deja de acestea] de raspunsuri pana acum, iar cel care mi-l da ii dau funda. Nu ca nu as putea gasi pe net tutoriale, dar le vreau pe cele mai bune si explicite. msms noapte buna.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In America te afla Politia, in Romania de asta le arde lor sa afle pe ce calculatoare ai intrat. Eu am intrat pana acum in 10 computere si am facut ravagii.