| Valeriu12345 a întrebat:

am invatat limbajul HTML. Pot crea un site in acest limbaj, dar ma intereseaza cum fac un site pe care sa-l poata vedea mai multa lumea nu doar eu de pe calculatorul meu.? Help

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il urci pe un hosting public fie el ca e gratis, fie ca e dedicat. Daca vrei sa ai domeniul propriu il cumperi

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ai invatat sa faci site, dar se pare ca nu stii ce iti trebuie ca sa faci un site...
Domeniu ai? Host? Pfffff. Invata lucrurile elementare.

| StanciuPlayer a răspuns:

Intra aici: http://www.000webhost.com/features

site-ul asta iti oferă hosting si domeniu gratuit. adică iti vor primii fisierele tale(. html.css imagini si ce mai tu acolo), le păstreaza pe server pentru ca altcineva să le poată vedea. intri, faci cont, iti creezi domeniu(adresa siteului tau) apoi fie cu un program special(program ftp, găsesti multe gratuite), fie direct pe site urci fisierele, asa cum le ai tu in pc. atentie ca trebuie sa le incarci in fiserul public de pe siteul asta. ai să vezi cand incerci. daca ai nelămuri caută-mă pe https://www.facebook.com/squarebitstudio succes!