| Seby288 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutor pentru a-mi face o dietă ( nu sunt alergic la nimic), am decis sa intru la dietă dupa ce am observat că workout-ul da roade ( dietă pentru masa musculara ) dar nu stiu ce rutină ar trebui să-mi fac pentru acest lucru.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

1,Renunta la dulciuri, sucuri carbo, patiserie, elimina carbo simplu alege cei complexi
2, consum de fructe, legume 50%, proteine 30%, grasimi 20% =limitarea cantitatilor de mancare
3, Efort fizic zilnic, macar 2 ore de mers pe jos zilnic, perseverenta conteaza cel mai mult
4, doua mese pe zi, eu am observat mereu ca 70% din calori le consum seara, asa ca baga o masa bogata dimineata in proteine si carbo, dupa masa jumatate, seara deloc

| Seby288 explică (pentru RAY):

Mulțumesc, pe alte site-uri era greu in ce mod sa le iau ( imi arăta doar ce sa iau ).

3 răspunsuri:
| Seby288 explică:

P.S. înălțime: 1.77
Greutate: 60Kg
Ani: 16

| RAY a răspuns (pentru Seby288):

Sincer arati super, baga culturism si box, karate si cardio