| Th3Striker a întrebat:

Salutare, de curand mi-am luat un fel de kit pentru workout acasa, adica masa de haltere, benchpress si alte chestii. Pentru a dezvolta masa musculara, banuiesc ca am nevoie de ceva vitamine/minerale. Si ma refer la mancare, pentru ca nu am de gand sa ma dopez. Ideea e urmatoarea: imi puteti zice ce ar trebui sa consum, in ce cantitate si de cate ori pe zi, avand in vedere ca lucrez destul de des la aparate?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Doping inseamna cu totul altceva, nu suplimente.

Legat de mancare ai nevoie de proteine : carne, peste, branza, oua, lactate. 5 mese pe zi, proteine la fiecare masa, obligatoriu.

Mai baga si ceva carbohidrati, grasimi sanatoase si fibre vegetale.

Si fa-ti un program, nu te antrena haotic, intai exercitii de baza, apoi de izolare si atentie cum grupezi muschii.

3 răspunsuri:
| tigrutacrinuta a răspuns:

Cum sa nu-ti trebuiasca?! e bine sa si iei mancaruri bogate in proteine, dar cumoderatiewinking si daca vrei niste muschi de culturist, ia si un pic de creatina

| mariamarylove a răspuns:

Fructe si legume
dar ideale ar fi si pastilele Vitamax

| Cosmin86 a răspuns (pentru mariamarylove):

DE CAND NAIBA fructele si legumele ajuta la masa musculara?

Daca esti complet pe langa, nu mai abera