| cranci a întrebat:

Buna am notele 4, 4,4,6,6 si 4 in teza imi iese media la mate?

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Deci ai nevoie de cel putin 2 de 6, asa cum ai zis la intrebare, asa treci.
Daca ai avea 4 aia si un 5 si un 6, ti-ar iesi 4.45, deci nu merge!
Trebe 2 de 6.

11 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

4.6, pentru ca:
4+4+4+6+6= 24
24:5 =4.8
4.8 x 3 = 14.4
14.4+4 = 18.4
18.4:4 =4.6

Deci iti iese media 4.6, ai trecut!

| cranci explică (pentru vlad89c):

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee meriti 111111111111111111de funde dar fara un 6 imi iese?

| vlad89c a răspuns (pentru cranci):

Daca ai avea 5 in loc de 6 ti-ar iesi 4.45, DECI nu! ai nevoie neaparat de 6, sau mai mare!

| archas a răspuns:

Nu

| cranci explică (pentru archas):

Dar daca as mai lua un 5 atunci?

| archas a răspuns (pentru cranci):

Inveti mai o rogi putin pe profa macar de un 7 sa faci, ca sa fii sigur!

| archas a răspuns:

Vezi poate iti poate da o nota pe caiet... daca o rogi frumos!

| CopilNefericit a răspuns:

Iti iasa 4.6 happy

| cranci explică (pentru CopilNefericit):

Dar daca in loc la cei doi de 6 as avea un 6 si un 5 atunci ar iesi?

| ZeHelp a răspuns (pentru cranci):

Tine cont de faptul ca profesorul nu este obligat sa-ti rotunjeasca media.

| vlad89c a răspuns (pentru cranci):

Deci ai nevoie de cel putin 2 de 6, asa cum ai zis la intrebare, asa treci.
Daca ai avea 4 aia si un 5 si un 6, ti-ar iesi 4.45, deci nu merge!
Trebe 2 de 6.