| vampyremisa a întrebat:

Am o prietena care este foarte buna la desen. Nu exagerez cand spun ca este geniala. Din pacate, are probleme familiale. Ea este din Constanta, dar vrea sa faca facultatea de arte in Iasi sau Cluj. Este foarte adaptabila. Parintii nu sunt despartiti legal, dar tatal ei nu se mai intereseaza de ea. Mama ei munceste din greu sa o sustina, si chiar merita, si a luat o casa. Notarul le-a spus ca daca parintii se despart, el ar putea lua casa (fara sa ii spuna sotului). Stiti cumva daca se incadreaza pentru bursa? Cam care ar fi suma de bani necesara in primele 3 luni si media pe luna daca ajunge fie la Iasi fie la Cluj? Ma intereseaza cazare, masa, cursuri, eventual abonament transport in comun si taxe de la facultate. Daca puteti, ajutati-ma, va rog!

1 răspuns:
| AndreiGigg a răspuns:

Pentru burse uite aici http://www.ubm.ro/main/documente/regulamente/regulament_burse.html
Pentru scoala de arte aici http://cnaob.org/admitere9.php este in Iasi la Octav Bancila si poti cauta chirie pe olx apartamente pe strada Cuza Voda Iasi. Sper ca am fost de ajutor