| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Aș putea lua și eu bursă socială? Părinții mei sunt despărțiți, ambii recăsătoriți, mama ia minim pe economie și tata la fel. Tatăl vitreg nu mai muncește, nici mama vitregă. Ce ziceți? Ps: sunt la facultate

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se iau in calcul veniturile ambelor familii ci doar a familiei la care ai domiciliul, respectiv a mamei sau a tatalui tau biologic.
De la aceasta familie trebuie sa ai acte privind venitul pe membru de familie si vei primi bursa daca acesta este mai mic decat venitul prevazut in regulamentul de burse al facultatii tale.

| 1234568807 a răspuns:

Poate iei nu stiu, intreaba la facultatea de la care apartii

| ZappyTv69 a răspuns:

Da, dar trebuie să facă mama ta cerere.