| DaCruzZ a întrebat:

.Am o problema...a intrat cineva pe pc-ul meu si mi-a blocat un joc si acum de fiecare data cand intru in el imi spune "This program is blocked by group policy.For more information, contact your system administrator". Daca m-ati putea ajuta sa-l deblochez...ar fi super. Funda

Răspuns Câştigător
| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Este posibil să apară una sau mai multe dintre următoarele simptome :
- Când porniți calculatorul, sau atunci când computerul a fost inactiv pentru mai multe minute, dvs. - browser de Internet se deschide pentru a afișa reclame site-ul Web.
- Când utilizați browser-ul dvs. pentru a vizualiza site-uri web, alte instanțe de browser-ul deschis pentru a afișa reclame site-ul Web.
- Start, initiala browser-ului se schimbă în mod neașteptat.
- Paginile web sunt adăugate în mod neașteptat la folderul Preferințe.
- Bare de instrumente noi sunt adăugate în mod neașteptat la browser-ul Web.
- Nu poti porni un program.
- Când faceți clic pe un link într-un program, link-ul nu funcționează.
- Browser-ul dvs. Web se închide brusc sau nu mai răspunde.
- Este nevoie de mai mult timp pentru a porni sau a relua computer.
- Componente de Windows sau alte programe nu mai funcționează.

A se vedea :
http://support.microsoft.com/kb/827315/en-us
" Comportamentul inexplicabil al computerului pot fi cauzate de software înșelător ".

1. Executați Instrumentul Microsoft de eliminare software rău intenționat Microsoft

2. Descărcați ATF Cleaner de Microsoft MVP Atribune din http://www.atribune.org/

- Dublu - click ATF - Cleaner.exe pentru a rula programul.

- Faceți clic pe Select All găsit în partea de jos a listei.

- Faceți clic pe butonul Empty Selected.

- Faceți clic pe Exit din meniul Main pentru a închide programul.

- Shutdown / reporniți computerul.

3. Apoi, descărcați Malwarebytes ' Anti - Malware ( gratuit pentru uz personal ) pentru desktop.

- Faceți dublu clic pe mbam - setup.exe și urmați instrucțiunile pentru a instala programul.

- La final, asigurați-vă că o bifat urmatoarele: Update Malwarebytes ' Anti - Malware și Launch Malwarebytes ' Anti - Malware, apoi faceți clic pe Finish.

- Dacă se găsește o actualizare, se va descărca și instala cea mai recentă versiune.

- Odată ce programul a fost încărcat, selectați Perform scanare completă, apoi faceți clic pe Scan.

- Când scanarea este completă, faceți clic pe OK, apoi Show Results pentru a vizualiza rezultatele.

- Asigurați-vă că e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

. 4 Descărcați, instalați, actualizare și rulați : SuperAntiSpyware ( freeware )

- Cum pot descărca și instala SUPERAntiSpyware?

- Customer Service și Suport pentru produse ( FAQ )

. 5 În cazul în care încă nici o bucurie vedea și urmați cu atenție :
" Verificarea / Ajutor cu spyware, malware și Hijackware "

În cazul în care aveți nevoie de asistență suplimentară cu îndepărtarea malware-ului, vă sugerez să urmați instrucțiunile de la unul dintre cele ASAP site-urile membre care oferă asistență de ștergere malware.

O parte din acest curtoazie Ajutor ghidat de colegul meu MVP Securitate consum Corrine

| DaCruzZ explică (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Tot nu imi merge...

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns (pentru DaCruzZ):

Reinstaleaza programul ala care scria asa poate o sa mearga si fa si tu scanare la pc... Cu Glary Utilites sau cu CCnealer sau cu antivirus. si vezi daca merge.

| DaCruzZ explică (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Lasa-mi adresa de mess sa putem vb...sa vedem...

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns (pentru DaCruzZ):

Yukinagatomv@yahoo.com

6 răspunsuri:
| Lucyan98 a răspuns:

Nu stiu, dar il poti descarca din nou happy

| Lucyan98 a răspuns:

Nu stiu cum se deblocheaza, dar il poti descarca din nou happy