| blondyna96 a întrebat:

am o problema la messenger.cand incerc sa intru imi apare o casuta in care imi scrie "yahoo messenger has encoutered a problem and needs to close." am cateva zile de cadn e asa.am incercat sa il dezinstalez si sa-l instalez iar. ce pot face?

3 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Ce sistem de operare ai? Intreb pentru ca la o dezinstalare clasica yahoo ramane in program files, users, registrii.
Instaleaza http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Revo-Uninstaller.shtml
si dezinstaleaza cu el, bifezi ultima optiune, o sa-l stearga plus intrarile in registrii insa din users trebuie sa stergi manual, apoi reinstalezi yahoo.
Vezi de la minutul 5, 30
http://youtu.be/Y9gWm_XLd04

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinstaleaza-l cu RevoUninstaller, pe care sa-l pui pe "avansat" si sa stergi toate fisierele apartinatoare de messenger. Apoi curata PC-ul cu Ccleaner. Cele doua de care ti-am spus sint Free si usor de folosit, fara riscuri. In final, reinstaleaza. Sper sa-ti mearga asa.

| MrCozzmin a răspuns:

Buna! Inceraca "messenger online"