| Ana00005 a întrebat:

Am o verisoara de 14 ani care vrea sa lucreze sa stranga bani.Stiti la ce ar putea lucra la varsta asta? Poate ca dublator de voce pentru seriale? Se i-a bani pe asta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 14 ani nu te anagajeaza nimeni ca nu e legal, iar sa faci chestii din astea cu dublatul vocilor nu ajunge oricine sa faca treaba asta.

| Ana00005 explică (pentru suntserios):

Si cum ar putea strnge banii?

| NemNUZ a răspuns:

Dublator de voce pentru seriale e greu sa ajungi, sa ai noroc daca poate sa se angajeze asa ca si chelner. NU il asculta pe,, drogalau,,, banii nu se fac asa usor si mai ales prin click-uri, decat daca esti Mark Zuckerberg. Toti,, desteptii,, cred ca banii se fac usor, pana si cei mai mari afaceristi spun ca banii se fac greu. Sunt oamenii care cred ca poate fac o afacere si ajunge ceva de talia Apple, sau castiga la loto... din doua, una trebuie sa iasa