| Elenna_4537 a întrebat:

Am si eu o intrebare. :
In cat timp poti slabi 10 kilograme daca :
- Inlocuiesti toate dulciurile cu fructe. [ sau batoane cu cereale (fitness)]
- Iti faci un program zilnic pentru masa : Micul dejun[09.30], Pranzul [14.00]si o gustare [17.00].
- Faci miscare [ 2 ore de sport la scoala + exercitii de gimnastica acasa in fiecare seara ].
- Nu mananci dupa ora 18.00.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut.Astea sunt copilarii. Daca ti acest regim, vei slabi, 10 kg, cam in 12-luni. Dar dupa acea, te vei duce direct la spital. Dupa ce te vei intoarce de la spital, vei incepe sa mananci si mai mult cum mancai inainte si te vei ingrasa de doua ori mai mult. Nu se faca asa. Te rog sa nu te superi pe mine, dar acesta nu este un mod de a scapa de kg, in plus. Daca vei vrea un program ti-l voi face dar, sa nu crezi ca intr-o luna vei da jos, 10 kg. Asa ceva este boala curata. Daca ti la viata ta, ------ Pa

| Ecou a răspuns:

Cam o luna jumate cred thinking

poate mai repede daca faci alergare in fiecare zi cel putin 20 de minute si am spus cel putin macar acolo 30 de minute fara oprire

| yoyodedeea a răspuns:

Karmy are dreptate
exemplu: nu sunt recomandate bananele. dar daca tii mortisi trebuie s-o asociezi cu alt fruct.gen marhappy... pupici:*

| beautifulkiss a răspuns:

Buna pai slabesti 10 kilograme in cel mult 20 de zile. Daca te tii de program poate chiar si mai putin. Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| karmy a răspuns:

Este ok sa iti inlocuiesti dulciurile, dar ai grija ce fel de fructe mananci, daca ele contin multa fructoza (care este de 3 ori mai dulce decat zaharul) acestea nu sunt bune intr-o dieta.
Deasemenea dieta fara sport nu o sa dea rezultatul pe care tu il astepti.Incerca sa introduci in alimentatie legume si fructe care contin antioxidanti( usturoi, ceai verde, ghimbir, grepfruit etc).
Iti dau un site care sper sa te ajute. \in primul rand trebuie sa fii foarte horata, si sa nu te indepartezi de la scopul tau.Succes!

http://www.eva.ro/......-3367.html

| Elenna_4537 explică:

Portocalele si nectarinele sunt recomandate? :d

| impisnot a răspuns:

Buna Rallu, cum zicea si karmy sunt importante si fructele pe care le mananci cateva fructe cu un continut ceva mai mic de fructoza :mere, caise, afine, mure, pepene galben, cirese.
Apa sa stii ca are un rol foare important ar trebui sa consumi apa cel putin 1, 5 -2 L pe zi asta ti-ar asigura o ardere cu 30 % mai rapida a grasimilor, un alt truc pe care ti-l recomand este graprefruit-ul care stimuleaza digestia si accelereaza functiile organismului. Cat despre durata in care vei slabi 10 kg, este foarte greu de spus depinde foarte mult de alimentatia ta, cat de mult sport vei face si nu in ultimul rand de organismul tau.
Succes!