| irimescumanole_2488 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, vreau sa fac scoala de soferi, unde trebui sa depun dosarul sau ce trebui sa fac mai antai.

Răspuns Câştigător
| Flaviuka a răspuns:

Mergi la scoala de soferi. si iti spun ei. ar trebui sa iti dea niste adrese unde trebuie sa mergi sa-ti faci analizele. iti spun cam ce ar trebui sa contina dosarul happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand mergi la o scoala de soferi oarecare si acolo te informeaza, despre certificat medical taxe si toate chestiile, bafta.

Stefan
| Stefan a răspuns:

În primul rand vezi unde este sediu unei scoli de soferi din orasul unde locuiesti.Pentu a incepe cursurile este suficient sa te inscrii si sa te prezinti la prima intalnire cu instructorul auto avand la dispozitie :cartea de identitate, aviz psihologic si suma pe care trebuie sa o platiti pentru scolarizare. Dosarul dupa ce l-ai complectat il predai la politia rutiera.

| darrio2007 a răspuns:

Du-te la o scoala de soferi. Logic, nu crezi? Iti spun ei ce ai de facut.

| Robert a răspuns:

Mergi la scoala de soferi si de acolo iti vor spune ce sa aduci, cazier, poze.Analizele medicale cat si testul psihologic se poate face la ei sau la o clinica cu mentiunea ca sunt pentru scoala de soferi.