| YahOOzOOp a întrebat:

Am si eu o nelamurire... Mi-am cumparat ieri un Samsung S5230 La Fleur si mi-a dat un widget cu zile de nastere.
Cum setez zilele de nastere? Am incercat sa le pun pe calendar dar nu merge! VA rog ajutati-ma!

funda

2 răspunsuri:
| XLittleGirlX a răspuns:

Te ajut eu:
pentru a seta data anul si ora dai la:
1 Menu-settings-Time and date si dupa aia dai mai in jos si scrie time in format si dai 24 h si dupa time format este Time si dai click pe dreptunghiul ala de dedesuptul lui Time si iti apare sa setezi ora dupa ce ai setat ora dai set iar dedesuptul lui Dreptunghiul ala de la Time scrie Date format si dai pe dreptunghiul ala de dedesuptul lui Date format si iti apare niste litere si dai pe DD/MM/YYYY si dai Save si dedesuptul lui dreptunghiul de la Date format este Date pentru a seta data si dai pe dreptunghiul ala de dedesuptul lui Date si o seteyi si dai Set!

Asta a fost tot! Sper ca te-am ajutat:X:X

| TRN a răspuns:

Iti zic eu...nu ai cum am si eu acelasi telefon
m-am uitat pe net de zeci de ori nu ai cum...si la calendar apesi pe ziua dorita.winking