| byaa a întrebat:

Am si eu o problema. Mi se stinge calculatorul, il aprind si nu sta aprins doar cam 15 minute dupa care se opreste si nu il mai pot porni doar dupa o jumatate de ora. A fost in service l-a curatat, dupa doua zile iarasi se stingea, l`am dus iarasi zicea ca nu mai are ce sa-i faca, a fost iarasi in alt service, i-a schimbat ceva la procesor, dupa iar doua zile se stingea. Poate ati avut si voi problema asta, si ati putea sa-mi spuneti ce ar putea avea. Funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| TicTacUser a răspuns:

NU mmaaaai. e de la placa video...nu e buna.si se supraincalzeste.si asa se inchide pentru a se raci...sad. trebuie schimbata. funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Posibil o problemă cu sursa sau cu placa video. Şi mie îmi făcea aşa, era sursa de vină.

| Simon a răspuns:

Cand se aprinde intra in BIOS si vezi temperaturile la care ajunge, si in service nu-ti face mare lucur, daca nu-ti schimba componenta respectiva nu-ti rezolva nimic. Pe mine m-a lasat placa video, tot din cauza caldurii. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta->properties->screen saver->power si ai grija sa le pui p etoate pe never si vezi daca merge asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema la cooler, nu se raceste procesorul si atunci se opreste automat, deoarece daca s-ar tot incalzi s-ar distruge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate nu cred ca e de la incalzit deoarece eu patesc chestia asta dimineata si nu are cum sa se incalzeasca prea repede, la mine se stinge dupa 3 minute

| JustSayIt a răspuns:

Da am avut problema esta ca se supraincinge.Nu ar trebui sa traca de 50 de grade asa ca pentru a se proteja cand trece de aceasta tempteratura se stinge si se raceste. Poti schimba ventilatorulwinking