| Daciana_8053 a întrebat:

Am si eu un telefon nokia 1616-2 codat pe orange si as vrea sa il decodez pe cosmote fara sa merg la agentiile specializate unde sa plateste o anumita suma de bani.Imei-ul telefonului este urmatorul:357000047744270
Daca cineva stie codul de deblocare si ma poate ajuta dau fundita.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| RazzyFUnik a răspuns:

big grin ai dat codul degeaba
pentru a decoda un telefon : se conecteaza telef prin cablu la un pc si prin intermediul unui soft instalat in pc se face o mica operatiune de decodificare a retelelor. Uneori nu prea iese aceasta operatiune si se intampla ca softul telef sa nu mai functioneze corect