| anda_9874 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine sa decodez un telefon NOKIA 3410 blocat pe Orange? Am inteles ca am nevoie de codul IMEI al telefonului dar nu stiu unde il gasesc laughing
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| sssSnake a răspuns:

Deci, in felul acesta afli codul IMEI: *#06# (scrii exact cum e). Daca vrei sa vezi meniul "ascuns" al telefonului tastezi: *#92702689#
Sper sa fie de foloshappy

6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

*#06# tastezi pe telefon si iti apare un cod. Trimite-mi-l pe privat si iti dau instructiunile pentru a-ti decodata telefonul.

| sssSnake a răspuns:

Este *#06# si sa afli meniul ascuns al telefonului tasteaza: *#92702689#

| shalimar a răspuns:

Din cate stiu eu(dar nu prea sigur)codul imei este in interiorul telefonului, cum scoti bateria.de decodat...mai bine ai da fugutza la un service.nu t costa mult.pentru ca ma indoiesc ca tu ai programelele necesare sa decodezi telefonul.salve

| beebee a răspuns:

Eu una nu ma descurc dar incearca la id de messenger decodari2010

| デイダラくん a răspuns:

Poti contacta operatorul de telefonie mobila pentru acel cod din cate stiu...intr-un timp, trebuia sa platesti bani (o suma destul crede-ma)si ei iti decodau telu` acum...straight face contacteaza operatoruld e telefonie mobila pentru inform.scopul lor oriqm e sa satisfaca si sa ajute clientulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa stium cum sa desblocez un tel 3410 imei 352970001384179