| mamr a întrebat:

Am un laptop Dell D830 si nu pot sa-mi schimb windows-ul pentru ca imi cere la Unlock Setup parola curenta si nu stiu ce sa pun.(am avut probleme cu BIOS-ul, iar acum cand deschid laptop-ul imi cere parola de la bios si merge cea pe care o pun). ma ajuta cineva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate bateria de pe placa de baza si lasa-l asa 10minute sa fie oprit si scos din priza poate ai noroc si se va reseta vezi ca seamana cu o moneda de 10bani

| IonM11 a răspuns:

Din cate stiu eu Unlock Setup nu are nimic cu Biosul ci cu SO care vrei sa i-o pui...

| PrintZuko a răspuns:

Scoti bateria, iei frumos o surubelnita desfaci cam toate suruburile de pe acolo(vezi sa nu le pierzi), apoi cand o sa dai de placa de baza o sa gasesti un fel de moneda, scoate-o de acolo(sa nu fie bagat in priza)asteapta si tu 2-3 minutele....bago la loc...On laptop(sa nu uiti sa bagi bateria, ca nu o sa porneasca)Intra in bios, si voila, nu mai cere parola(sa speram)