| Rebe a întrebat:

aparatul acela, unde se baga pastila de tantari, am observat ca nu prea are efect. daca dau foc unei pastile, apoi o sting iasa mult fum. ma afecteaza cu ceva, fumul acela puternic?

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu, ca si candyman, recomand aparatul cu lichid de la raid. Nu miroase, nu scoate fum si e foarte bun, nu mai ai piciorus de insecta in camera. Singura problema e ca lichidul tine 10 zile si rezerva costa cam 12-13 lei. Daca merita 40 lei pe luna sa dormi linistit, eu zic sa ti-l iei. Uite de care am: http://www.eva.ro/......13455.html

HepHap
| HepHap a răspuns:

Nu ii da foc, fumul produs e inecacios si nu e deloc sanatos. In plus, pastila astfel "consumata" nu are efect decat pentru scurta durata. Mai bine pune pastila pe becul de la veioza, pentru un timp. Dar cel mai bine, cumpara-ti un aparat nou, daca crezi ca cel de acum nu e bun. Ia unul de la Baygon sau Raid, costa vreo 10 lei, dar stii ca sunt bune. Pune pastila in el si lasa-l toata noaptea in priza.

| CristineDelaruss a răspuns:

NHu cred ca pe tine te afecteaza, Doar pe tantari!happy

Xoxo, Bya

| mircea a răspuns:

Sa stii ca la noi la tara, prin Romanica, pastilele de pus in aparatul acela ca sa alunge tintarii, au termen de garantie inscris pe cutia in care sunt ambalate. Smecherii scot pliculetele (patilele) dupa expirare si le vand mai ieftin la bucata ca nu se mai vede termenul de garantie. Fumul afecteaza in primul rand tantarii care se bulucesc sa vada fraierul care a cumparat "sperietori expirate". Scuze, dar cam asta este pe la noi pe la tara...

| Candyman a răspuns:

Cel mai bine iti cumperi un alt aparat. Exista si aparate care functioneaza cu pastile, dar si cu sticluta de lichid (nu in acelasi timp) Eu am Raid cu lichid si e bun, dorm cu geamul deschis.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Nu este imun pentru omul sanatos, afecteaza doar tintarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am luat o lampa din aia, se pun tantarii pe ea si ii "prajeste", ii termina instantaneu, de la Real.Pe mine ma lua durerea de cap de la mirosul de pastila, deschideam geamul sa mai intre aer.
Am mai incercat ulei de cedru, si ala e bun, sa iti dai pe piele, tine tantarii la distanta.Gasesti la orice plafar.
Ca sa nu-ti mai intre in camera, pune-ti o plasa din aia anti-insecte la geam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roxana. unde-i fum e si caldura.bine ca s-a mai incalzit oleaca.ai vazut ce frig era asta iarna?

| biby29 a răspuns:

Nici al meu nu merge.Eu le dau foc si mor si mai repede.Pe cei cu astma ii afecteaza pentru ca ii ineaca fumul...in rest nu e o problema.

| guliaucigasa a răspuns:

O sa ai o casa afumata. In rest, no worries