| Deby a întrebat:

Buna,as putea scoate caretu de soferi in caz ca l-am pierdut fara sa am buletin?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate fara CI sau pasaport valabile, trebuie sa-ti dovedesti identitatea.

| Deby explică:

Pietrean, nu ti-am zis sa-mi dai lectii la romana omule, nu-ti place cum am scris, nu te mai baga in seama thinking Se mai intampla sa gresim, suntem oameni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc, asa ca primul lucru e sa iti faci buletinul

| pietrean a răspuns:

Mai mult ca sigur, NU poti sa scoti carnetul de soferi daca nu ai buletin.
Dupa cum ai scris intrebarea, se intelege ca ai pierdut carnetul de soferi("as putea scoate caretu de soferi in caz ca l-am pierdut").Mai multa atentie la cum scrii!