| arual_9630 a întrebat:

as vrea sa stii cat mai multe despre liceul economic, Piatra neamt profilul estetica si igiena corpului omenesc. sunt in clasa a 8 si vrea sa dau la acest profil dar nu stiu aproape nimic despre el. dau funda si restul voturi

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Liceul are o filiera tehnologica in domeniul serviciilor. Te califica intr-o anume meserie legata de estetica ( frumos) si igiena ( set de reguli care contribuie la mentinerea sanatatii)corpului omenesc--- spre exemplu meseria de "coafor-stilist", "cosmetician", "manichiurist". Important pentru. tine este sa te informezi la secretariatul liceului pentru care dintre calificarile profesionale, apartinand acestui domeniu, liceul sau grupul scolar respectiv a primit acreditarea de la minister. ( aceasta, pentru a sti de la bun inceput in care meserie te vei califica! ) Numai bine!