| Grinch1 a întrebat:

as vrea sa stiu daca se poate comanda de pe mercador.ro si din afara tarii, si daca da cum se procedeaza? sa nu se dea teapa.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii in niciun caz nu ii trimiti inainte, un general se trimit ramburs pachetele fie ca e in tara sau in afara. Oricum banii ii dai cand primesti pachetul, insa nu iti garanteaza nimeni ca in pachet e si ce vrei tu. Opteaza impreuna cu vanzatorul pentru un curier care iti da voie sa deschizi pachetul inainte de plata

2 răspunsuri:
| Giulia16 a răspuns:

Pai depinde de vanzator. Il suni, vorbesti cu el si va intelegeti. Sunt unii care trimit in afara tarii, sunt care nu.

| Grinch1 explică (pentru Giulia16):

Da, dar m-ar interesa sa nu ii trimit bani inainte si sa ma trezesc cu coletul gol sau fara colet