| Maariiaa a întrebat:

As vrean sa stiu cum pot sa imi setez limba pe care vreau sa o aiba calculatorul meu. Am windows 7. Am inteles ca trebuie sa intru la control panel dar nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma urgent! Vreau raspunsuri cat mai explicite si mai multe!
Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri prin Start/Control Panel/Regional and Language Options/Advanced si de la Select a language... selectezi limba dorita si dai Apply si OK. Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca ai limba romana instalata control panel\optiuni regionale si lingvistice\tastatura si limbi\alegeti limbade afisare, daca nu ai lb romana instalata descarca de aici:http://translate.google.ro/....../translate 1-kb972813%26hl%3Dro%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D8Li%26rls%3Dorg.mozilla:ro:official%26prmd%3Divns

| Narcissa a răspuns:

Control Panel --> Date, Time, Language, and Regional Options-->Add other languages-->Regional Options-->si selectezi limba doritahappy

Bafta!happy

Fundita>?smug

| LaUr_2476 a răspuns:

Buna! Deci intri in control panel si dai la change display language.Iti apare o fereastra si dai instal/uninstal languages. Apoi iti apare inca o fereastra si dai instal display languages apoi dai launch windows update si apoi dai la optional update si iti alegi limba de acolo si dai ok si astepti sa se termine. Si asta a fost tot! Pa! Sper sa te ajute!