| lolita24 a întrebat:

Ati pus pachete la autocarele care merg din Cluj in Piatra Neamt? Daca da, sunt safe? La ce firma ati pus? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Am inteles acum... dar tot nu-i safe sa-l trimiti cu autocarul, eu am patit-o pe vremea studentiei si nimanui nu-i va pasa de pachetul tau, pentru simplu fapt ca nu primesti o chitanta legala, ca sa-i poti actiona la politie.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt safe, ca nu-i legal asa ceva, iar daca nu ai platit transportul si nu ai chitanta, cum poti cere contravaloarea pachetului, in caz de se pierde sau ti-l ia vreunul din greseala?
Autocarele nu sunt firme de curierat si transport pachete!
Pune pachetul la un curier, sau foloseste un servisiu postal serios, ca asa este safe!

| lolita24 explică (pentru Violleta2022):

E vorba de clasicul pachet studentesc cu mancare, si alte chestii. Din cate stiu eu, e interzis transportul de mancare la firmele de curierat laughing

| lolita24 explică (pentru Violleta2022):

M-ai convins.
Curier sa fie!

| Violleta2022 a răspuns (pentru lolita24):

Am inteles acum... dar tot nu-i safe sa-l trimiti cu autocarul, eu am patit-o pe vremea studentiei si nimanui nu-i va pasa de pachetul tau, pentru simplu fapt ca nu primesti o chitanta legala, ca sa-i poti actiona la politie.