| andresmessi1987 a întrebat:

care stie ce inseamna 4PM GMT (European time)? adica ce ora inseamna la noi in Romania?

Răspuns Câştigător
| smartalogu a răspuns:

Sigur e ora 6 ora Bucurestiului. Uite, ca sa poti sa traduci singurica data viitoare gandeste-te asa. Meridianul de 0 grade trece prin Londra. Noi suntem cu 2 ore diferenta in avans fata de Londra. GMT inseamna Global Meridian Time. Deci daca in Londra e ora 4 atunci la noi e ora 6. (Ora Bucurestiului, pentru ca in Timisoara de ex o sa fie o mica diferenta de cateva minute.) Sper ca ti-a fost de folos raspunsul. O zi buna.

6 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Cred ca 6 la noi in Romania.

| dan11 a răspuns:

Greenwich meridian time 4pm inseamna 6pm in romania.

| Christian333 a răspuns:

GMT inseamna Greenwich Mean Time daca in Londra e 4:00 PM la noi e 6:00 PM.

| 911targa a răspuns:

Daca vrei ca de fiecare data sa transformi din GMT in ora in Romania trebuie sa adaugi 2 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna 4. 30 pm EDT? cu GMT am inteles, da cu EDT?

| andresmessi1987 explică:

Multumesc mult tuturor pentru. raspuns! Ma gandeam si eu la ora 6, dar nu stiam sigur. am vrut sa ma verific. Merci!