| bebediana a întrebat:

Cati km sunt de la gara pana la aeroport in Bacau, si cat mi-ar lua taxiul pana acolo?

3 răspunsuri:
| NicVal74 a răspuns:

Daca ii zici taximetristului sa o ia paralel cu calea ferata pe urma sa o ia pe bucegi pe la narcisa te costa max 15 ron daca o ia pe unde vrea el adica prin centru pe unde sunt cele mai multe semafoare ajungi la 20-25 chiar 30 ron. funda?

| Sonnyblack a răspuns (pentru NicVal74):

Ce treaba are semaforul tarif-ul? El nu taxeaza cat timp face, taxeaza cati km a mers...

| NicVal74 a răspuns:

Sal eu te sfatuiesc sa nu te iei dupa userul MacoveiBogdanIonut2001 deoarece el nu este din bacau sa stie cum merg lucrurile practic el doar banuieste teoretic si matematic in fapt fa cum crezi O zi buna

| Sonnyblack a răspuns:

Salut, sunt 4, 8 km si daca taxi-u' are tarifu' de 2 lei / km. Ti-ar lua 9.6 lei ( 10 lei ) ( zece lei ) ( o suta de mii ( bani vechi ) ). In caz ca are alt tarif, calculeaza asa: 4.8 * ( inmultit ) ( tarifu ). Funda?