| Loveisin a întrebat:

Buna!

Cine imi da si ie descrieri pentru hi5? [about me]

Cea mai frumoOasa descriere primeste funda

Răspuns Câştigător
| blue95 a răspuns:

Multa lume m’ar declara "dusa cu pluta
Deoarece
Ador linistea...dar nu pot trai fara zgomot... Iubesc albastru dar imbrac negrul
Adepta sinceritatii dar ma trezesc mintind.Innebunita dupa ochii verzi dar iubesc niste ochi albastrii.Imi plac masinile mici dar mi-as dori una mare.Prefer realitatea dar ma trezesc visand Imi las parul lung dar mi-l doresc scurt.Consider comunicarea esentiala, dar de fapt nu prea vorbesc.Ma plictisesc linguselile, insa sunt o buna ascultatoare.Te trimit sa pleci, dar te vreau langa mine.Nu mi-e frica de moarte dar la cea mai mica durere fug dupa analgezice...Ma cred puternica, dar sunt sensibila...As vrea sa-i urasc pe cei care imi fac rau dar ii iubesc sunt multe de spus dar niciodata timp indeajuns
Asta sunt eu desi nu as vrea tu ce zici? ma credeai asa?
Nimeni nu ma cunoaste cu adevarat. Tot ce stiti sunt doar aparentele. Nu faceti altceva decat sa judecati dupa aspectul fizic si nu vreti sa vedeti decat ceea ce va convine. Analizati superficial si apoi va dati cu parerea si credeti ca puteti profita. Cand rad nu inseamna si ca mi-e bine la fel cand plang nu inseamna ca imi merge rau. Daca sunt zile cand ma prefac ca nu vad minciunile si cred anumite cuvinte o fac ori din dragoste ori din indiferenta. Chiar daca ma intorc intr-un anumit loc sau la o anumita persoana.cu siguranta am ceva de castigat si in plus am motivele mele pentru care fac asta. Au fost momente cand am plans dar mi-am dat seama ca nu trebuie sa regret nimic. Esecurile ne si coboara dar ne si inalta. Indiferent cat de rau s-ar comporta si cat de reci ar fi anumite persoane.eu raman la fel calda. Asa e firea mea. Asta nu inseamna ca sunt fraiera si profita de mine.chiar daca probabil asta au impresia. Viata merge inainte si eu la fel.Si inca ceva.un om nu se schimba niciodata.Doar isi dezvolta anumite calitati sau defecte care le avea...

Candva
-Am tipat si am sarit in sus de fericire
-Am trait din dragoste
-Am iertat greseli de neiertat
-Am facut multe lucruri din impuls
-Am fost deceptionata de persoane care credeam ca nu vor face asta niciodata!
-Am luat in brate pentru a proteja
-Am zambit atunci cand inima imi plangea
-Am facut juraminte eterne
-Am plans ascultand muzica si privind fotografii
-Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce
-Am fost indragostita de un suras
-Am furat si mi s-au furat saruturi
-Am confundat sentimente
-S-a intamplat sa gresesc drumul dar am mers mai departe
-Am incercat sa uit anumite persoane si am descoperit ca e foarte greu sa uiti
-M-am simtit singura intre o mie de persoane Doar pentru ca imi lipsea o singura persoana
-Am fost uneori mai sensibila de cat trebuia
-Mi-a fost frica de intuneric
-Am tremurat de nervi
-Am fost indragostita crezand ca va fi pentru totdeauna

2 răspunsuri:
| Cella a răspuns:

Ma iubesti? Esti lezbi winking
Ma respecti? Si eu winking
Ma invidiezi? Ai de ce winking
Ma barfesti? N'ai decat winking
Regreti ca m'ai cunoscut? M'i se rupe winking
Indrasneata? Daca tu esti pampalau winking
Incapatanata? Pana peste masura winking
Nemultumita? Intotdeauna winking
te-am insultat? Foarte bine, meritai winking
Ai zis ce`ai vrut? O sa ascultzi si ce nu vrei winking
Modesta? In anumite cazuri winking
Ca sa te multumesc? N`o sa ma schimb winking
Ti-am mai zis ca te iubesc? Am fost sincera winking
Rea? Cu cine merita winking
Sincera? Da, oricat de dur ar fi adevarul winking
Bunul meu simt? Depinde de al tau winking
Urata? Nici macar la prima ora a diminetii winking
Geloasa? Da, chiar daca nu'mi dai motive winking
Indragostita? In fiecare zi de altu winking
Copilaroasa? Da, pentru ca asa vreau winking
Originala? Mereu winking
Devotata? Pt ca stiu sa'mi mentin prietenii winking
Copiata? De fiecare data winking
Tupeista? Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine winking
Vrei sa`mi devii prieten? Demonstreaza`mi ca meritzi winking
Indiferenta? Daca nu ma interesezi winking
Te urasc? mi-ai dat motive winking
Falsa? Doar cu unii winking
Parsiva? Datorita unora dintre voi winking
Un sfat? Nu asculta de sfaturile nimanui winking
Te deranjez? Iarta`ma, nu pot sa multumesc nici macar 100 de persoane

Eu? PaTeU:]
Tipa care nu vorbeste cu strainii.
Tipa care dauneaza graw sanatatii.
Tipa care poarta o discutie numai prin semne daca nu o interesezi.
Tipa care se scarpina in fund daca o mananca ( figurat ).
Tipa care chiuleste pentru a dormi.
Tipa care detesta prietenii falsi dar ii accepta pentru ca si ea la randul ei face la fel altora.
Tipa care iubeste din prima zi.
Tipa care merge pe jos de la scoala pana acasa.
Tipa care face 200 de poze, dar ei ii plac doar 10.
Tipa care e in stare sa fure pentru placerile ei zilnice.
Tipa care se simte in al 9-lea cer cand bea COCA-COLA.
Tipa care merge la cumparaturi doar de dragul angajatilor draguti.

Tu? thinking
Genu' de fata care trebuie sa fie " famous " pe hi5.
Genu' de fata care copiaza descrierea mea si pretinde mandra ca ii apartine.
Genu' de fata care trebuie sa ma jigneasca pentru a intra in vorba cu mine.
Genu' de fata care nu recunoaste ca :
- alearga dupa masina dimineata pentru a ajunge la scoala.
- mananca ciorba macar o data la 2 saptamani.
- se caca atunci cand zice " brb. vb la tel "
- face duj obligata de ai ei.
- nu stie sa foloseasca masina de spalat deci isi spala singura chilotii.
- se da emo pentru a impresiona un baiat.
- are la stts " @ Kristal " si ea de fapt e in camera la tv.

Tu? sau. Eu?
Eu! dc?
Pentru ca :
- imi sclipesc ochii nu datorita excesului de pigment negru din mascara, ci datorita luminii din spatele acestora!
- alaturi de mine nu o sa fii mandru, ci fericit!
- frumusetea mea tine de naturalete, nu de machiaj!
- in club o sa fiu transpirata si cocotata p masa, nu p tocuri!
- ma bucur mai mult de atingerea ta decat de cadourile tale!
- in masina cant si dansez, nu tin buzele cat mai tzuguiate!
- te accept asa cum esti si nu incerc sa te schimb!
- noaptea o sa fiu una cu tine, nu "numai pentru tine"!
- atunci cand gresesti, iert si trec mai departe, nu iti tin morala!
- sunt cum sunt pentru ca vreau, nu pentru ca nu am de ales!
- in zilele cand iesi cu prietenii, ies si eu cu prietenele, nu dau start unei noi dispute cum ca ii preferi pe ei in acea zi, si nu pe mine!
- am puterea sa zambesc cand imi vine, nu cand trebuie!
- atunci cand ai nevoie, mereu sunt acolo!
- pot sa-mi platesc un "cico" singura, si nu trebuie sa astept asta de la tine!
- in cea mai proasta seara posibila, nemachiata, ciufulita, si'n trening tot am reusit sa agat ( si era chiar dragut )!
- daca vom pune punct relatiei, vom incheia amical, nu infernal!
- dupa primele 2 min de conversatie uiti cum arat si cu ce sunt imbracata!
- cause i'm not just anyone, i'm "the one"!

Pentru toate domnisoarele cu aere de "dive" care se uita stramb la pagina asta. de'asta sunt EU si NU sunteti voi

| felice a răspuns:

Fii mai originala!