| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cine stie cate ore sunt de la Arad la Galati? Dar vreau concret.
Funda!
Multumesc.

6 răspunsuri:
| DonAnonymius a răspuns:

Între cele două localităţi este o distanţă de aproximativ 700 de kilometri. Dacă presupunem că ai merge cu viteza medie de 100 de kilometri pe oră ai ajunge în 700:100=7 ore!

| lplostonyou a răspuns:

Depinde la ce ora te scoli din pathappy

| JustMe_8048 a răspuns:

Salut.Trebuia sa fii si tu mai explicita.Cu ce vrei sa mergi cu trenul sau cu masina? Cu masina cred ca faci pe putin 5-6 ore

| r3cky a răspuns:

Si noi tot concret vrem sa fie pusa intrebarea.winking
Cu trenu : in jur de 15 ore ( rapid );
Cu masina : sunt cam 900 km ( cu o viteza medie de 90km/h : aprox. 10 ore ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu trenul.

| ScorpionScream a răspuns:

Pe drumurile romanesti... 12 ore. ceva de genu'... Daca ar fi fost autostrada ai fi facut vreo' 4. happy