| rapp2020 a întrebat:

Buna cum as putea edita o melodie cu ce program sa-i schimb versurile?
Funda

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

.Odata ce pui vocea pe o melodie.desigur ca "canti" ce vrei,versurile nu sunt cuvintele spuse de tine pe o linie melodica? pe acea melodie, poti fredona, fluiera etc peste melodie desigur cu un mixaj poti face mai orice viitor DJ. Succes.

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Adica cum sa ai schimbi versurile? Vocea ce interpreteaza vrei sa spui? Sa lasi doar fondul muzical fara voce si apoi sa iti pui vocea ta (exemplu)? Exista asa programe ce taie frecventele vocale,adica curata spectrul vocii umane insa cu multa migala si posibil sa fie greu de obtinut softurile, insa nu este de negasit, incearca ceva audio editor.http://audacity.sourceforge.net/download/windows SUCCES.

| rapp2020 explică (pentru traveler):

Dar eu ma refer fara sa pun vocea mea si a lui dar cu versurile schimbat

| traveler a răspuns (pentru rapp2020):

.Odata ce pui vocea pe o melodie.desigur ca "canti" ce vrei,versurile nu sunt cuvintele spuse de tine pe o linie melodica? pe acea melodie, poti fredona, fluiera etc peste melodie desigur cu un mixaj poti face mai orice viitor DJ. Succes.

| rapp2020 explică:

Mda

| rapp2020 explică:

Dar eu ma refer fara sa pun vocea mea si a lui dar cu versurile schimbatbig grin