| anonim_4396 a întrebat:

cum as putea intelege si eu gramatica limbii engleze? Sincer, nu prea ma descurc si incerc din greu s-o inteleg, dar nu mi se primeste. Este cineva ce se descurca sa ma ajute si pe mine cu ceva sfaturi/lectii online/etc? Ofer funda!

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai ce sa intelegi la ea. Sunt regulile pe care le inveti, iar apoi le aplici si dupa multe exercitii si antrenament nu vei mai avea probleme.

| pufypuf a răspuns:

Buna draguta. Trebuie sa inveti regulile pentru fiecare timp. Eu te pot ajuta daca vrei cu orice, doar cere-mi ajutorul big grin

| Daimler a răspuns:

Http://www.gramaticaengleza.com/

Poate te ajuta :)

| moniiq a răspuns:

Te inteleg perfect pentru ca sunt in aceiasi situatie. Ma duc la meditatii, lucrez dupa un manual si mi-a mai comandat profa o carte (teorie si exercitii) pe care o lucrez in paralel. Daca tot nu stapanesc anumite chestii foarte bine chiar si dupa ce le-am lucrat, imi scot niste fise de pe net.