| seby27278 a întrebat:

cum as putea sa-mi schimb androidul la samsung galaxy mini? dati-mi si siteuri din care sa descarc sau ceva...Multumesc!

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Grija mare deoarece poti sa dai din buze marunt, adica pierzi telefonul definitiv.Asigura-te ca firmware-ul a lucrat pe tipul tau de telefon, reasigura-te si apoi aplica-l pe telefon, foloseste un backup la software sa poti eventual reveni inapoi la vechea varianta in caz de proasta functionare.Succes.

| seby27278 explică (pentru traveler):

Bine dar spune-mi cum pot sa-l schimb. Plz! funda!

| traveler a răspuns (pentru seby27278):

Cauti modelul tau pe internet, te asiguri ca corespunde absolut, apoi cauti asa : firmware for xxx aici la xxx treci modelul tel tau.
Asa scrii si dai cautare pe net.Programul nu stiu sigur al pornesti ca la o simpla aplicatie sau prin cablu aici nu sunt sigur insa porneste sigur.Atentie sa nu inchizi sau sa scoti cablul in timpul operatiunii, daca o faci prin cablul usb.Nu face operatiunea cu bateria descarcata, incarca mai atai bateria bine.
Cauta optiunea backup sa salvezi sistemul in caz de esec, revenire etc. si *** o copie de rezerva a intregului sistem de pe telefon.
Eu te sfatuiesc nu face tu singur operatiunea, pare simpla insa in caz de esec ramai fara telefon, NU va mai porni deloc deloc.
Consider ca am fost si explicit si atent sa te avertizez inainte de a te apuca de upgrade.Bafta

| seby27278 explică (pentru traveler):

Spune-mi te rog ceva linkuri ca nu gasesc. plzz

| Hess_Kevin_1998 a răspuns:

Simplu cauti telefonul tau pe google gen Samsung galaxy S2 xda deschizi unde e situl http://forum.xda-developers.com/ si cauti Android Development si acolo gasesti toate romuriile acesiibile pentru telefonul tau si cum se instaleaza ai nevoie de recovery Cwm si de root :) sper ca te-am ajutat