| miry2013 a întrebat:

Buna cum se face un jurnal? ce ar trebui sa scriu pe el? maa ajutati va rooog?

7 răspunsuri:
| crazyfun a răspuns:

Nu exista o forma tipic pentru un jurnal!

Trebuie scrisa data clar..si in rest scei exact ceea ce simit si ceea ce vrei tu!

Daca iti place poti desena.

Poti sa faci ceea ce vrei tuhappy! orice este singurul loc in care chiar poti fi tu insutihappy

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Pasul 1: mergi la librarie si iti cumperi un jurnal, de preferat cu cheita;
Pasul 2: scrii in el tot ce vrei, sau mai ales ce nu poti discuta ce ceilalti din diverse motive.

Succes!

| sparky34 a răspuns:

Pai iti cumperi o agenda sau un carnet si scrii in el trairile tale de zii cu zii.

| UnOmModest a răspuns:

Buna! Scri doar ce simti tu, scrii ceea ce se afla in inima ta, in acest jurnal iti poti nota fiecare zi in din viata ta, si cele mai speciale si mai frumoase zile din viata ta.
Jurnalul este ca o carte a vietii tale, uni preferea sa pastreze momentele din viata lor in minte, altii prefera sa le asterne pe hartie.
In acest jurnal pe langa faptul ca scrii, poti da nastere si unor desene, poti lipii si niste poze, tot ceea ce inseamna important pentru tine poti adauga in el.
Nu exista o regula anume despre cum sa creezi un jurnal, nu, adaugi in el ceea ce simti, ceea ce traiesti, iti poti nota intreaga viata in el.
Trebuie doar sa fi TU, TU INSUTI, si vei vedea ca nu este greu.
In viata daca esti tu insuti, se poate intampla orice, dar sti ca pana la urma ii vei face fata, si vei iesi din impas cu un zambet larg pe buze.
Sper ca ti-am fost de folos.
O zi buna iti doresc, si mult succes!

| UnOmModest a răspuns:

Cu foarte mare placere, imi place sa ajut oamenii.
Mult succes in ceea ce faci.
O zi buna!

| Maria258 a răspuns:

Poti s-a scrii ceea ce gandesti si ce faci zi de zi. Poti desena acele intamplari sau poti evidentia unele cuvinte facandu-le mai mari sau scriindu-le cu culoare. Daca vrei, pe coperta poti s-a pui sclipici sau axibilduri.